Zakup obrazu do naszego wnętrza powinien być poprzedzony starannym przemyśleniem, ponieważ obraz stanowi dopełnienie wnętrza i nadaje mu charakter. Obraz ma wywoływać w nas pozytywne reakcje i zwyczajnie trafiać w nasz gust.

Nie powinniśmy kupować obrazu tylko dlatego, że jego artysta jest obecnie modny, czy też dlatego, że znajomi mają podobny obraz w swoim salonie. Najtańsze rozwiązanie – jak zakup reprodukcji znanych obrazów – też nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ taki obraz nie podkreśli wyjątkowego charakteru jaki chcemy nadać naszemu wnętrzu. Takie reprodukcje możemy znaleźć w wielu innych wnętrzach. Obraz ma cieszyć oko przez lata, dlatego też warto poświęcić jego zakupowi nieco więcej uwagi.

Obraz w dużym formacie kolorowy park obrazy malowane farbami akrylowymi
Obraz w dużym formacie kolorowy park obrazy malowane farbami akrylowymi

Zastanówmy się jakie kolory lubimy, jasne i pastelowe czy przeciwnie mocne i kontrastowe. Oczywiście kolorystykę obrazu warto też dobrać do kolorystyki wnętrza. W jasnych wnętrzach dobrze sprawdzą się pastelowe i stonowane obrazy. W nowoczesnych wnętrzach możemy dobrać kolorystykę na zasadzie kontrastu. Jeśli planujemy zakup kilku obrazów dobrym rozwiązaniem jest zakup obrazów z jednej kolekcji.

Tematyka obrazów może być dowolna w zależności od gustu właścicieli. Czy postawimy na obrazy pejzaże, portrety czy też abstrakcje nie ma większego znaczenia.

 

Obraz widok pejzaż sielski krajobraz obraz
Obraz widok pejzaż sielski krajobraz obraz

Ważne aby zainwestować w obrazy oryginalne i obrazy ręcznie malowane. Jeśli dostępne na rynku dzieła nie zadowalają naszego gustu lub szukamy obrazu w innych wymiarach możemy zlecić namalowanie obrazu na zamówienie. Jest to doskonałe rozwiązanie, które gwarantuje nam zadowolenie oraz zapewni wyjątkowy i unikatowy charakter naszego wnętrza.