Z pewnością wielu z was chciałoby mieć w swoim domu obraz znanego malarza – czy to Mona Lisę Leonarda Da Vinci czy którąś z prac Van Gogha. Na rynku można znaleźć sporą ofertę reprodukcji w formie wydruków. Trzeba przyznać, że jest to jakieś wyjście jednak nic nie odda charakteru prawdziwie ręcznie malowanego obrazu. W tym przypadku warto znaleźć artystę, który wykonuje obrazy na zamówienie w różnych technikach.

Technika i forma obrazów na zamówienie

Decydując się na współpracę z malarzem, często można liczyć na realizację swojej wymarzonej pracy w dowolnej technice – oczywiście, jeżeli nie mówimy tutaj o reprodukcji, która często ją narzuca. Mając jednak na uwadze własną koncepcję, do dyspozycji są różne techniki – farby olejne czy też akrylowe.

Tancerka po balecie. Nowoczesny obraz.
Tancerka po balecie. Nowoczesny obraz.

Obrazy na zamówienie to także dowolny format i wymiary. Czy czasem nie masz tak, że oglądając jakieś gotową pracę i widząc jej wymiar żałujesz, że nie jest większa lub mniejsza. Na rynku można spotkać pracownie artystyczne, które każde swoje dzieło dostosują do wymiaru zamawiającego. Jedną z nich jest www.4decorator.pl – tutaj zamówisz obraz na zamówienie o dowolnym wymiarze a także w formie dyptyku czy też tryptyku.

 

A co jeżeli potrzebna jest inna kolorystyka obrazu

Jeżeli trafisz na obraz, który szczególnie ci się spodobał ale jego kolorystyka nie odpowiada lub po prostu nie pasuje do wystroju wnętrza, w którym ma się znaleźć, nie stanowi to także problemu. Często można zamówić dany obraz w innym wariancie kolorystyczny – z innym dominującym kolorem lub zupełnie inną paletą barw. Tylko wyobraźnia stanowi tutaj ograniczenie.

Akt sexowna kobieta upadła. Obraz do sypialni.
Akt sexowna kobieta upadła. Obraz do sypialni.

 

Obraz na podstawie zdjęcia

Chciałbyś aby fotografia stała się inspiracją do powstania obrazu? Masz jakieś ulubione zdjęcie, które może pięknie wyglądać jako obraz? Warto zwrócić się do malarza, który stworzy obraz na jego podstawie. Rozwiązanie to jest idealnym pomysłem na uwiecznienie wspomnień z ciekawych miejsc i przeżyć. Można oczywiście zamówić także obraz jako portret ręcznie malowany na podstawie fotografii. Wystarczy zaufać artyście by stać się posiadaczem ciekawej pracy, na podstawie twojego własnego zdjęcia.

Obraz na zamówienie na podstawie zdjęcia to także świetny pomysł na prezent. Obdarowana osoba będzie z pewnością bardzo zaskoczona widząc swój portret lub obraz przedstawiający jej ulubione szczyty górskie, wykonane na podstawie zdjęcia z jej albumu.